Merak edilenler
Nasıl çalışıyor ?
Üzerinde açma-kapatma düğmesi, ses şiddeti ayar düğmeleri bulunmaktadır, kulağa takılan aparat değiştirilebilir, yumuşak plastikten üretilmiştir, Kırılmaya karşı korumalıdır. Cihazın üzerinde bulunan çok renkli led ışık, şarj durumunu, ses gelip gelmediğini göstermekle birlikte, cihaz şarja bağlandığında ve şarj tamamlandığında renk değiştirerek dumunu bildirir.
Cihaz, verici ünitesi açık olduğunda, otomatik olarak ses almaya başlar, vericiye kilitlenir. Eğer bağlanmaz ise/verici açık olduğu halde/ Cihaz kapatılır, Ses yukarı tuşuna basılı tutularak yeniden açılır. Sistem otomatik olarak vericiyi arayacak, bulacak ve ona kilitlenerek ses almaya başlayacaktır. Led ışık mavi regi verecektir.
Pil, dahili olarak cihazın içindedir. Güvenlidir. Şarj süresi kısa, çalışma süresi çok uzundur. Gürültülü ortamlarda ideal haberleşme sistemidir ancak bilinmelidir ki; bu sistem bir telsiz değildir. Ses kalitesi çok yüksektir. Parazitlerden, dış sarkmalardan etkilenmez. Profesyonel olarak uygulama alanlarındaki tecrübeler, talepler, müşteri yönlendirmeleriyle geliştirilmiş özel bir sistemdir.

Referanslarımızı < BURADAN > inceleyebilirsiniz.

Nerede kullanılıyor ?
Kablosuz ses aktarımına ihtiyaç duyulan, kapalı alanlarda, kongre seminer sempozyum gibi toplantı etkinliklerinde, fuar lansman çalışmalarında, müze gezi sistemi olarak, tur gezilerinde, kültür gezilerinde, rehber dinleme, rehber mikrofonu, rehber kulaklık sistemi olarak, fabrika, imalathane gibi gürültülü ortamlarda, fabrika gezi, kablosuz kulaklık sistemi olarak kullanılmak üzere tasarlanmış, üretilmiştir.
Mesafesi nedir ?
Cihazın üretilme amacı turist rehberleri içindir. Uygulamalarda 80m mesafenin ideal olduğu gözlemlenmiştir.
Ses kalitesi nasıldır ?
Dijitaldir. Ses kalitesi 16K sample-örnekleme ile Dvd kalitesindedir.


Bir tur-gezi etkinliğinde turistlerin-katılımcıların taşıdığı kulağına taktığı kablosuz ses alıcı ünitesidir.Tümleşik bir yapıdadır. Grup halinde yapılan gezi organizasyonunda kişiler-dinleyiciler resimde görünen üniteyi kulağa takarak direk konuşmacıyı dinlerler. Ayrıca kablolu kulaklık yoktur. Akustik özelliğe sahiptir. Ses merkezden işitilir, tek kulağın açık olması işitme kaybı yaratmaz. Çok küçük, portatiftir.
TP42_ | TEKNIK OZELLIKLER :

Parametre Ozellik
Frekans aralığı 20Hz-10Khz
Gürültü oranı <01%
Çalışma bandı 2.4 Ghz , lisans yasal izin gerektirmez.
Çıkış gücü 10 dBm
Ses çıkış gücü Max. 50mW / 16Ohm
Çekim mesafesi >80 m ( açık alanda test edilmiştir. )
Ses giriş 3.5mm jack – mikrofon veya MP3 gibi sabit ses kaynağı baglanabilir.
Ses çıkışı Harici jack yok. Dahili kulakiçi kulaklık.
Kanal sayısı 83 dijital
Güç kaynağı 3.7 V sarj edilebilir,
Lithium pil
Ölçüler 58mm x50mm x 16mm
Sarj 2 saatte tam sarj karşılığı 6-8 saat non-stop kullanım.
 

 
TP-42 Broşür rehber kulaklığı, rehber mikrofonu, tour guide, infoport, kablosuz kulaklık, rehber ses sistemi, tur gezi sistemi, fabrika gezi kulaklığı, hastane kulaklık sistemi, hastane ses sistemi, müze teknik ekipmanı, müze sistemi, fiyat, kiralama
TP-42rx Kullanma klavuzu rehber kulaklığı, rehber mikrofonu, tour guide, infoport, kablosuz kulaklık, rehber ses sistemi, tur gezi sistemi, fabrika gezi kulaklığı, hastane kulaklık sistemi, hastane ses sistemi, müze teknik ekipmanı, müze sistemi, fiyat, kiralama