Merak edilenler
Nasıl çalışıyor ?
Üzerinde açma-kapatma düğmesi, mikrofon hassasiyet-kazanç ayarı, kanal değişim butonları bulunmaktadır.
Headset veya yaka tipi mikrofon bağlanarak direk ses yayınına başlar. Pil, dahili olarak cihazın içindedir. Güvenlidir. Şarj süresi kısa, çalışma süresi çok uzundur. Gürültülü ortamlarda ideal haberleşme sistemidir ancak bilinmelidir ki; bu sistem bir telsiz değildir. Ses kalitesi çok yüksektir. Parazitlerden, dış sarkmalardan etkilenmez. Profesyonel olarak uygulama alanlarındaki tecrübeler, talepler, müşteri yönlendirmeleriyle geliştirilmiş özel bir sistemdir.

Referanslarımızı < BURADAN > inceleyebilirsiniz.

Nerede kullanılıyor ?
Kablosuz ses aktarımına ihtiyaç duyulan, kapalı alanlarda, kongre seminer sempozyum gibi toplantı etkinliklerinde, fuar lansman çalışmalarında, müze gezi sistemi olarak, tur gezilerinde, kültür gezilerinde, rehber dinleme, rehber mikrofonu, rehber kulaklık sistemi olarak, fabrika, imalathane gibi gürültülü ortamlarda, fabrika gezi, kablosuz kulaklık sistemi olarak kullanılmak üzere tasarlanmış, üretilmiştir.
Mesafesi nedir ?
Cihazın üretilme amacı turist rehberleri içindir. Uygulamalarda 80m mesafenin ideal olduğu gözlemlenmiştir.
Ses kalitesi nasıldır ?
Dijitaldir. Ses kalitesi 16K sample-örnekleme ile Dvd kalitesindedir.

Bir grup gezi etkinliğinde, tur rehberi-konuşmacının sesisin kablosuz olarak yayınlanmasını sağlayan sistemin en önemli ünitesidir. Tur rehberi – konuşmacı bu ünite ve bağlı mikrofona konuşarak sesinin yayınlanmasını sağlar. Dinleyiciler taktıkları alıcı ünitesiyle rehberin sesini dinlerler. Üzerinde mikrofon kazanç ayarı, kanal ayarı düğmeleri ve dijital göstergesinde pil durumu, kilit durumu, kanal ve hassasiyet seviye sayısı görülmektedir. Ayrıca pil şarj seviyesinin azalması halinde yanıp sönen ayrıca şarj olurken sürekli kırmızı ışık vererek pilin dolmakta olduğunu gösteren pil durum gösterge ledi mevcuttur.
TP42_ | TEKNIK OZELLIKLER :

Parametre Ozellik
Frekans aralığı 20Hz-10Khz
Gürültü oranı <01%
Çalışma bandı 2.4 Ghz , lisans yasal izin gerektirmez.
Çıkış gücü 10 dBm
Çekim mesafesi >80 m ( açık alanda test edilmiştir. )
Ses giriş 3.5mm jack – mikrofon veya MP3 gibi sabit ses kaynağı baglanabilir 20mV.
Kanal sayısı 83 dijital
Güç kaynağı 3.7 V sarj edilebilir,
Lithium pil
Ölçüler 83mm x 58mm x 18mm
Sarj 2 saatte tam sarj karşılığı 6-8 saat non-stop kullanım.
 

 
TP-42 Broşür rehber kulaklığı, rehber mikrofonu, tour guide, infoport, kablosuz kulaklık, rehber ses sistemi, tur gezi sistemi, fabrika gezi kulaklığı, hastane kulaklık sistemi, hastane ses sistemi, müze teknik ekipmanı, müze sistemi, fiyat, kiralama
TP-42rx Kullanma klavuzu rehber kulaklığı, rehber mikrofonu, tour guide, infoport, kablosuz kulaklık, rehber ses sistemi, tur gezi sistemi, fabrika gezi kulaklığı, hastane kulaklık sistemi, hastane ses sistemi, müze teknik ekipmanı, müze sistemi, fiyat, kiralama