Merak edilenler
Nasıl çalışıyor ?
Cihaz üzerinde açma kapatma düğmesi yoktur. Mikrofon soketi takıldığında direk çalışmaya başlar.
Ayarlı olan kanaldan ses yayınını gerçekleştirir.
Nerede kullanılıyor ?
Sistem, fabrika, imalathane, inşaat gibi gürültülü ortamlarda; tanıtım gezilerinde, ses aktarımına ihtiyaç duyulan tüm organizasyonlarda sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.
Mesafesi nedir ?
Test ederken, açık alanda 80metre mesafeden ses alımını gerçekleştirdik. KANCA, HASÇELİK, HONDA gibi çok gürültülü ortamda kullanılmaktadır.
Ses kalitesi nasıldır ?
Dijitaldir. 16K sample-örnekleme ile Dvd kalitesinde ses aktarımı yapabilmektedir. Gain-hassasiyet ayarı otomatiktir ancak gerektiğinde iki kademe manuel olarak düzenlenebilmektedir.

Bu ürün artık üretilmemektedir.Fabrika içinde sunum yapan, gürültülü ortamda üretim bandını ve diğer aktiviteleri anlatan konuşmacının taşıdığı ve kendisine bağlı mikrofon ile sesi kablosuz olarak yayınlayan, tour guide, infoport adlarıyla bilinen kablosuz ses verici ünitesidir. Sadece konuşmacı odaklı değil, uygun ara kablo ile bir MP3, bir bilgisayar veya ses çıkışı olan tüm birimlere bağlanarak sesin kablosuz olarak yayınlanmasına imkan verir.

Akustik karışma olmadan çalışan güvenilir iletişim sistemi tcontec ( tour guide infoport ) tur rehberi dinleme sisteminin portatif verici ünitesidir.

tcontec, tour guide sistemi, transmitter, verici ünitesi teknik özellikleriBu ünite konuşmacının kulaklıklı mikrofon ünitesinden veya dvd, vcd, kamera, mp3 player, vhs video player gibi sabit kaynaktan gelen sesi alarak yaklaşık 150m mesafe içinde yayın yapar. Uygulamada tur rehberi, gezi operatörü standart ses tonunda konuşur ve kendi sesi bu kablosuz ses aktarım ünitesiyle yayınlanır. Bu yayılım ortam şartlarına bağlı olsada genel olarak yaklaşık 100metre mesafe içinde 360derecelik alanı kapsar. Üzerinde kanal seçim anahtarı, pil durum led ışığı , sesin yayınlandığını gösteren led ışık mevcuttur.
Cihaz üzerinde headset denilen kafa tipi mikrofon ünitesi ( mikrofon ağız önüne gelir ) için giriş soketi, ayrıca yaka mikrofonu takılabilir, ayrıca mikrofon yerine dvd, vcv, cd player, mp3 player, mp4 gibi görüntü ve ses kaynaklarının bağlanabilmesine imkan veren soket girişi vardır. Bir ses kaynağı bağlanmadığı durumda çalıştırıldığında kendi içinde bulunan mikrofon devreye girer ve hassas ortam dinleme özelliği ile kablosuz el tipi telsiz mikrofon gibi kullanılabilir.

Tümleşik 3.7V Li-ion pil içindedir. Ayrıca pil değiştirme derdi yoktur. En fazla 4 saat içinde tamamen şarj olmakta, bunun karşılığında yaklaşık 9 saat hiç durmadan yayın yapabilmektedir.

Bir fuar standında ( stand ne kadar büyük olursa olsun ), yayınlanacak müzik, sesin, stand içinde farklı yerlere yerleştirilen hoparlöre aktarılması kablosuz gerçekleşecek.
Veya, bir toplantı etkinliğinde, organizasyonun yapıldığı mekanda fuaye alanında yayınlanacak ses için ayrıca ekipman kurulmasına gerek kalmadan, daha önce kurulmuş reji-kontrol masasından fuaye alanuında bulunan hoparlörlere ses yayını yapılabilir. Üstelik kablosuz.

Verici ünitesi bu ve buna benzer kusursuz ses aktarımlarında kullanılmak üzere tasarlandı ve geliştirildi. İsterseniz insan sesini çok hassas bir şekilde yayınlayabilir, isterseniz sabit bir ses kaynağından alınan sesi yayınlayabilirsiniz.

RF IC Frekans aralığı : 2400—2483MHz digital
Kanal sayısı : Standart olarak 20 kanal üretiyoruz. Ancak özel projeler için kanal sayısı sınırı yoktur.
… ücret ve/veya bildirim zorunluluğundan muaf
… aynı anda 100 ayrı konuşmacı yayında !
Çıkış gücü : 5dBm – 20 dBm ( uygulama alanına göre programlanabiliyor )
Çalışma gerilimi : Kendi içinde özel imalat, dahili 3.7V, 2500mA Li-ion pil
Çektiği akım : Maksimum güçte 120mA
Şarj süresi : En fazla 4 saat ( test edildi )
Şarj şekli : DC adaptör veya Şarj çantası veya Araç şarj fişi ile
Aktif çalışma süresi : Maksimum güçte hiç durmadan 9 saat. ( test edildi )
Ses giriş : 3.5mm, line – mikrofon girişi.
Çalışma sıcaklığı : -15, 65
Modülasyon : GFSK
Veri hızı : 2Mpbs
Kanal aralığı : 4Mhz ( Kanal sayısına göre değiştirilebiliyor )
Frekans kararlılığı : +156 Khz
Giriş seviyesi : Maksimum 1Vrms
Giriş empedansı : 10 Kohm
Mikrofon kazancı : Sıradan mikrofonlar için 0dB
: Yüksek hassasiyet gerektiren uygulamarda 20dB. Bu çok yüksek bir mikrofon hassasiyeti sağlıyor. Öyleki bie odadaki fısıltıları dahi duyabiliyor veya bir bebeğin çıkarttığı en küçük sesi işitebiliyorsunuz. Cihaz üzerinde taktile switch ile ayarlanabilir.
Ses kalitesi : 44.1khz, 64kHz, 16 bit ( Standart 16K dijital olarak ayarlanabiliyor. )
Ağırlık : 50 gram ( pil dahil )
Ulaşılan uzaklık : 120 metre açık alan ( test edildi )

İncelediğiniz ürün TP-44tx model kablosuz ses alıcı ünitesidir. Tek başına bir şey ifade etmez. Aşağıdaki ünitelerle birlikte kullanılabilir.

TP-44Rx | Kablosuz ses alıcı + kulaklık [ fabrika gezi sistemi TP-44rx
tur rehber sistemleri, fabrika gezi sistemi, fabrika gezi kulaklık sistemi, fabrikalarda kulaklık sistemi, gezi rehber sistemi, fabrika gezi rehberi, fabrika seslendirme sistemleri, tour guide kablosuz kulaklık sistemi, kablosuz kulaklık sistemi, fabrikalarda ses sistemi, fabrikalarda seslendirme, fiyat, kiralama
Yaka tipi mikrofon Mic-02
telsiz yaka mikrofonu, rehber mikrofonu, simultane sistem, simultane verici, kablosuz mikrofon, fabrika mikrofonu, fiyat, kiralama
Headset mikrofon Mic-01
telsiz headset mikrofonu, rehber mikrofonu, simultane sistem, simultane verici, kablosuz mikrofon, fabrika mikrofonu, fiyat, kiralama
TP-44chg | Toplu taşıma, şarj çantası TP-44chg
fabrika gezi, fabrika gezi kulaklığı, fabrika için kulaklık, kablosuz kulaklık, tour guide, infoport, fabrika gezi sistemi, fiyat, kiralama
TP-44rx Broşür — Düzenleniyor — rehber dinleme, rehber mikrofonu, rehber, mikrofon, kulaklık, rehber kulaklığı, fabrika gezi, gezi, fabrika, fabrika gezi kulaklığı, fabrika gezi sistemi, tour guide, infoport, fiyat, kiralama
TP-44rx Kullanma klavuzu — Düzenleniyor rehber dinleme, rehber mikrofonu, rehber, mikrofon, kulaklık, rehber kulaklığı, fabrika gezi, gezi, fabrika, fabrika gezi kulaklığı, fabrika gezi sistemi, tour guide, infoport, fiyat, kiralama
— Düzenleniyor —